Startupy
Paula Pul
Paula Pul
8 marca 2017

LAWMORE reprezentuje TalentMedia w transakcji z Mediacap.

The Digitals, spółka zależna Mediacap, za 2,78 mln zł stanie się właścicielem 51,1 proc. udziałów w firmie TalentMedia, która świadczy usługi sieci partnerskiej dla kanałów na YouTube oraz organizacji kampanii marketingowych w mediach społecznościowych.

W transakcji tej LAWMORE reprezentowało założycieli  TalentMedia i spółkę.  

The Digitals kupi za 1,66 mln zł pakiet 34 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli TalentMedia. Część ceny sprzedaży została rozliczona z pożyczką udzieloną udziałowcom TalentMedia przez The Digitals.

The Digitals za 1,12 mln zł objęła także nowe udziały w podwyższonym kapitale zakładowym TalentMedia. Dzięki tym transakcjom Mediacap będzie kontrolować 51,1 proc. udziałów TalentMedia, zaś pozostałe udziały TalentMedia pozostaną w rękach kadry zarządzającej i kluczowych pracowników.

Dodatkowo umowa inwestycyjna przewiduje możliwość zwiększenia ceny sprzedaży o wartość premii nieprzekraczającej kwoty 1,5 mln zł, której wysokość uzależniona będzie od wyników osiągniętych przez TalentMedia w latach 2017 i 2018.

TalentMedia jest wiodącym graczem w obszarze usług sieci partnerskiej (multi-channel network, MCN) dla kanałów na YouTube oraz organizatorem kampanii marketingowych opartych o content video w mediach społecznościowych m.in. Facebook, Instagram, Snapchat i Musical .ly.

 

Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon