Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie
Dziękujemy!
Rejestracja przebiegła pomyślnie.
Ups...twój mail nie może być wysłany!

Pierwszy w Polsce e-book

o aspektach prawnych generatywnej AI

Klika słów wstępu

W LAWMORE przygotowaliśmy pierwszy w Polsce ebook o prawnych aspektach generatywnego AI.

Od końca ubiegłego roku możemy obserwować pewnego rodzaju rewolucję. Rewolucję na wielu obszarach biznesu - obsługi klienta, kreacji marketingowych, tworzenia grafik 3D i ogólnie tego w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcje z komputerami.

Wszystko to za sprawą przyśpieszenia rozwoju sztucznej inteligencji między innymi dzięki wprowadzeniu na rynek ChatGPT.

I tak jak na polu technicznym innowacja przebiega sprawnie, tak prawo, można śmiało powiedzieć - nie nadąża za tym rozwojem.

W czym zatem, chcemy Ci pomóc?

Trochę teorii

Musimy zacząć od zrozumienie jak aktualne prawo wpływa na innowacje wykorzystujące AI. Wiele z tych podstawowych akceptów przyda nam się w następnych punktach.

Przewidywanie

Nauczymy Cię przewidywania do przodu - jak prawo, które jest opracowywane czyli w Europie AI ACT, wpłynie na ich działalność w tym obszarze.

Zarządzanie

Nauczymy Cię przewidywania do przodu - jak prawo, które jest opracowywane czyli w Europie AI ACT, wpłynie na ich działalność w tym obszarze.

Przyda Ci się taka wiedza?

Dla kogo?

W naszej kancelarii prawnej w Warszawie specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze prawnej inwestycji typu Venture Capital. Na Polskim rynku działamy od ponad 11 lat, dzięki czemu znamy obowiązujące mechanizmy i specyfikę działania, co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nasza kancelaria prawna zapewnia wsparcie na wszystkich etapach działalności inwestycyjnej funduszu, aż po jego wyjście. Zespół doświadczonych prawników venture capital oferuje szeroki zakres usług, które obejmują:

Spis zagadnień

AI a informacje chronione i dane osobowe
AI a prawa autorskie osób trzecich
AI a prawa własności przemysłowej
Odpowiedzialność za AI
Planowane regulacje dotyczące AI
Prawa autorskie do utworów stworzonych przy użyciu AI
Rekomendacje
Sztuczna Inteligencja a ryzyka po stronie konsumentów
Unia Europejska i AI Act
Wielka Brytania i podejście „pro-innowacyjne” do regulacji AI

Szybki rozwój narzędzi takich jak ChatGPT, Midjourney, CoPilot czy Dall-e, pozwalających na łatwe generowanie treści tekstowych, programistycznych, wizualnych, muzycznych etc. (dalej jako "output") prowadzi do zasadniczego pytania.

Czy to, co zostanie stworzone przy użyciu narzędzi AI może stanowić utwór chroniony przez prawa autorskie - a jeżeli tak, to komu te prawa przysługują?

Autorzy

Pobierz ebook za darmo!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki newslettera. Więcej informacji w tym zakresie znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Zgodę na otrzymywanie newslettera możesz w każdej chwili wycofać - odpowiedni link znajdziesz w każdej z naszych wiadomości. Możesz też skontaktować się z nami pod adresem biuro@lawmore.pl
Dziękujemy!
Oops! Something went wrong while submitting the form.