Startupy
Paula Pul
Paula Pul
27 sierpnia 2015

Summer Entrepreneurship Training

Miło nam poinformować, że LAWMORE wzięło udział w Summer Entrepreneurship Training organizowanym przez ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) Business Booster. Nasza ekspertka od prawa własności intelektualnej – Aleksandra Maciejewicz, przeprowadziła wykład, podczas którego omówiła najważniejsze kwestie związane z ochroną własności intelektualnej przy zakładaniu swojego biznesu.

Nasz wykład, oprócz przekazania podstawowej wiedzy z zakresu ochrony know-how, prawa autorskiego oraz praw wyłącznych własności przemysłowej, poruszał kwestie ważkości świadomego zarządzania kapitałem, jakim jest własność intelektualna. Rozmawialiśmy m.in. o doborze strategii ochrony (formalnej i nieformalnej) do formy produktu lub usługi czy wyższości know how nad patentem i odwrotnie. Całość wykładu opierała się na międzynarodowych case studies. Dzięki temu uczestnicy, którymi byli młodzi ludzie z Izraela, Rosji, Szwecji czy Włoch, łatwiej mogli przyswoić sobie omawiane zagadnienia.

ESTIEM to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów kierunków technicznych oraz nauki o zarządzaniu. Działa w ponad 30 krajach i aktualnie w jej szeregach pozostaje 60.000 aktywnie działających studentów zorientowanych na naukę efektywnego łączenia wiedzy o technologii z praktycznymi umiejętnościami z zakresu zarządzania.

Summer Entrepreneurship Training (SET) organizowany jest w ramach Business Booster. W tym roku odbywa się on w trzech miastach – Stambule, Warszawie i Madrycie. Uczestnicy mają więc okazję czerpać wiedzę od ekspertów i mentorów z różnych krajów. Dzięki temu, oprócz „twardej” wiedzy w zakresie budowania startupów, mogą poznać różnice kulturowe wpływające na sposób postrzegania działalności biznesowej w poszczególnych krajach.

Cieszymy się, że organizacje takie jak ESTIEM doceniają znaczenie edukacji w zakresie prawa własności intelektualnej. Każdy przedsiębiorca zajmujący się działalnością w branży technologicznej powinien być świadomy w jaki sposób funkcjonuje ochrona prawnoautorska oraz ochrona praw własności przemysłowej. Dlatego też, biorąc udział w wydarzeniach takich jak SET, czujemy wielką satysfakcję dzieląc się wiedzą z osobami, które wiedzę tę wykorzystają w sposób najbardziej produktywny

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon