News
Paula Pul
Paula Pul
13 sierpnia 2019

LAWMORE REPREZENTUJE WANDLEE – INWESTYCJA PRACUJ VENTURES

Pracuj Ventures zainwestowało w spółkę Wandlee. W procesie tym mieliśmy przyjemność reprezentować spółkę i założycieli Wandlee. Negocjowaliśmy warunki transakcji i braliśmy czynny udział w procesie legal due diligence.

Firma Wandlee na rynku działa od 2016 roku. Jej założycielami są Joanna Cichocka i Igor Sawczuk. Startup  od początku swojej działalności wdrażał i rozwijał chatboty, wspierające procesy obsługi klienta i sprzedaży. Od ponad roku dynamicznie rozwija się w kierunku rozwiązań dedykowanych obszarowi HR. Oprócz chatbotów rekrutacyjnych zespół Wandlee projektuje również tzw. intraboty, wspierające automatyzację komunikacji pracodawców z pracownikami. Firma opiera swoje rozwiązania na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, m.in. sztucznej inteligencji i mechanizmów naturalnego przetwarzania języka. Wandlee, jako jedyna firma w Polsce, nawiązało partnerstwo z Facebookiem w obszarze chatbotów, znajdując się w elitarnym gronie ponad 40 firm z całego świata.

Pracuj Ventures to fundusz inwestycyjny inwestujący w innowacyjne przedsiębiorstwa HRTech i EduTech od 500 tysięcy do 2 milionów złotych. Założony został w 2019 roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców. W ciągu najbliższych 3 lat zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm. Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks – współzałożyciele Grupy Pracuj.

 

Więcej o inwestycji można przeczytać na stronie MamStartup

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon