News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
22 maja 2022

LAWMORE REPREZENTUJE SeedsBot – inwestycja m.in. RND Investments

SeedsBot pozyskał finansowanie w wysokości 2 milionów złotych w rundzie seed. W startup zainwestowała spółka RND Investments, za którą stoją wrocławscy przedsiębiorcy Zbigniew Nowak i Radosław Piechnik. Wśród inwestorów znalazł się również Marek Zmysłowski – współzałożyciel SunRoof i Jumia.com. W tym procesie byliśmy odpowiedzialni za reprezentację spółki, w tym Marka Zmysłowskiego oraz przygotowanie dokumentów inwestycyjnych.

Startup udostępnia technologię opartą na aplikacji, która komunikuje się z urządzeniami IoT, służącymi do pomiaru poziomu materiałów sypkich w silosach paszowych i przemysłowych. Pozwala na uzyskanie precyzyjnych informacji dotyczących zapełnienia zbiorników na fermach w czasie rzeczywistym.

Pomysł powstał z połączenia specjalistycznej wiedzy z sektora agri-livestock i wielowymiarowego doświadczenia w branży nowych technologii i ma na celu zrewolucjonizowanie rynku w Polsce, jak również na świecie. Rozwiązanie to pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa pracy na fermach zwierząt poprzez wyeliminowanie potrzeby wspinania się pracowników na silosy w celu ustalenia ilości paszy, umożliwi oszczędność około 25 dni roboczych pracy w roku, a dodatkowo ma bezpośredni wpływ na dobrostan zwierząt, czy rentowność produkcji.

Twórcami SeedsBot są Maciej Kołodziejczyk, Adam Grabowski i Grzegorz Fidyka – doświadczeni eksperci branży IT, weterynaryjnej i hodowlanej.

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon