News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
26 października 2022

LAWMORE REPREZENTUJE PIESOTTO – INWESTYCJA M.IN. WSPÓŁZAŁOŻYCIELA IAI

Startup Piesotto pozyskał finansowanie m.in. od Pawła Fornalskiego, współzałożyciela IAI (platformy IdoSell do tworzenia e-sklepów), początkowo zaś w spółkę uwierzył Krystian Stypuła – współzałożyciel Home.pl oraz fundusz Pomerangels. W tej transakcji reprezentowaliśmy Piesotto, obsługując dwie rundy tego procesu.

Piesotto zostało założone przez Karola Chmielewskiego i Bartka Drzewieckiego. Jest to pierwsza firma, która oferuje jakość human trade w misce naszych czworonogów, czyli dokładnie to, co sami spożywamy na talerzu. Warto jednak podkreślić, że posiłki Piesotto są odpowiednio zbilansowane, co oznacza, że zawierają inne podaże składników odżywczych, różniące się od zapotrzebowania dorosłego człowieka. Razem z dietetykami od żywienia zwierząt, startup stworzył catering dla psa gotowany w domowy sposób, z prawdziwych składników, bez dodatku konserwantów i ulepszaczy.

Spółka zaczęła szukać inwestorów na początku 2020 r., lecz na drodze stanęła jej pandemia koronawirusa. Jednak już w październiku udało się zamknąć pierwszą rundę i Piesotto otrzymało wtedy 1,2 miliona złotych od funduszu Pomerangels oraz czterech aniołów biznesu, m.in. Krystiana Stypuły, współzałożyciela Home.pl.

Sprawdź również: obsługa prawna startupów

Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon