News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
6 marca 2023

LAWMORE REPREZENTUJE GIGANTÓW PROGRAMOWANIA – INWESTYCJA PORTFOLION I NUNATAK

Giganci Programowania pozyskali 3,5 mln euro finansowania od dwóch funduszy VC: węgierskiego funduszu Portfolion, który wcześniej zainwestował m.in. Novakid czy CodeCool. Drugim inwestorem jest polski fundusz Nunatak Capital, specjalizujący się w obszarach Data Science i AI. Wcześniej udzielił finansowania startupom takim jak LiveKid czy Mindgram. Z przyjemnością informujemy, że reprezentowaliśmy spółkę w tej transakcji.

Giganci Programowania są międzynarodową szkołą programowania, założoną w Polsce, która oferuje kursy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. Program nauczania łączy grupowe lekcje na żywo, podczas których uczniowie programują w znanych środowiskach, z interaktywnymi ćwiczeniami. Obecnie Giganci Programowania posiadają ponad 120 placówek stacjonarnych oraz oferują kursy online w całej Polsce, a także na 14 innych rynkach – w tym 4 kontynentach.

Obecnie spółka prowadzi ekspansję zagraniczną w 2 modelach biznesowych: poprzez oddziały franczyzowe na 12 rynkach (m.in. w Chorwacji, Meksyku, Australii czy ZEA) oraz rozwijając własne oddziały w Hiszpanii i Chile, do których wkrótce dołączy także Wielka Brytania i Niemcy.

Założyciele Gigantów: Sebastian Langa, Dawid Leśniakiewicz, Radosław Kulesza i Piotr Pełka – postanowili pozyskać rundę finansowania, która pozwoli na dynamiczne skalowanie biznesu na ww. rynkach zagranicznych. Najbliższym celem spółki jest rozwój oddziałów w Hiszpanii, jak również w Ameryce Łacińskiej oraz wejście na rynek brytyjski i niemiecki. Finansowanie zostanie także przeznaczone na rozwój autorskiego systemu LMS o innowacyjną grywalizację czy moduły AI wspomagające edukację. W ten sposób Giganci Programowania będą mogli stać się największą na świecie szkołą programowania dla dzieci i młodzieży, polskim EdTechem, który będzie kojarzyć się z edukacją cyfrową na każdym kontynencie.

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon