News
Paula Pul
Paula Pul
19 marca 2020

LAWMORE partnerem prawnym Hack the crisis

Hack the crisis to największy w Polsce wirtualny hackathon poświęcony zagadnieniom związanym z epidemią choroby COVID-19, pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i GovTech Polska.

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy partnerem prawnym tego wydarzenia. Jako Lawmore wspieramy uczestników od strony prawnej, głównie z obszaru przetwarzania danych osobowych i praw autorskich. Dzisiaj również adwokat Bartłomiej Serafinowicz przeprowadził szkolenie on-line dot. GDPR.

Celem wydarzenia jest wykorzystanie kreatywnego potencjału przedsiębiorców, deweloperów, zespołów naukowych i innych twórców technologii do tworzenia rozwiązań mogących realnie wspomóc Rząd i społeczeństwo w obecnej sytuacji. Rozwiązania proponowane przez uczestników powinny zapewnić poczucie nadziei i bezpieczeństwa w obliczu rozwijającego się kryzysu oraz dać społeczeństwu dostęp do rzetelnych informacji.

Organizatorzy wytypowali trzy wyzwania związane z obecną sytuacją, które wpływają na międzynarodową społeczność:

  • Izolacja
  • Edukacja
  • Fakty i dane

Celem wydarzenia jest realna pomoc ludziom poprzez wykorzystanie rozwiązań technologicznych, które wpisują się w powyższe kategorie. Formuła wydarzenia jest przewidzana tak, aby uczestnicy realizowali projekty, które są możliwe do sprototypowania w ciągu 3-5 dni.

Uczestnicy mogą zgłaszać pomysły lub dołączyć do istniejących zespołów na platformie Slack pod adresem: http://bit.ly/hackcrisiscom.

Organizatorem wydarzenia jest DO OK S.A. Partnerem strategicznym HackCrisis: Tech for Good jest GovTech Polska oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP.

Premier RP ufundował 10 nagród pieniężnych dla najlepszych projektów: 3 nagrody w wysokości 20 000zł dla zwycięzców w danej kategorii oraz 7 nagród po 6 000zł dla pozostałych projektów wartych wdrożenia. Udział w hackathonie jest bezpłatny

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia:   http://hackcrisis.com

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon