News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
18 sierpnia 2022

Lawmore doradza przy inwestycji LT Capital w startup ZNIKA

ZNIKA pozyskało finansowanie w wysokości 1,3 miliona złotych od LT Capital oraz dwóch aniołów biznesu: Przemysława Żebrowskiego, byłego prezesa i założyciela grupy K2 oraz Andrzeja Targosza, byłego prezesa i założyciela Eventory. W tym procesie byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie pełnej dokumentacji inwestycyjnej.

Startup produkuje ekologiczne opakowania dla biznesu. Historia spółki miała swój początek podczas Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju i Allegro. Po zakończeniu się Szkoły Pionierów, skład zespołu projektu ZNIKA zmienił się i rozrósł do 5 osób. Rolę CEO objął Michał Kruszyński, a jego wspólniczką oraz COO została Paulina Pepera. Oboje przez lata zarządzali fundacjami, jak również działali społecznie na rzecz edukacji dla młodzieży oraz klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Opakowania kompostowalne ZNIKA są tworzone z roślin. Posiadają dokładnie te same właściwości co opakowania plastikowe, ponieważ są wytrzymałe, wodoodporne i bezpieczne. Dodatkowo mogą ulec procesowi kompostowania, czyli rozłożą się na substancje organiczne i “znikną”. W Polsce zaledwie 40% opakowań plastikowych poddawana jest recyklingowi. Plastik w dużej mierze jest spalany lub trafia na wysypiska i do środowiska naturalnego, gdzie ściera się na mikroplastik.

Celem spółki, w tym roku, jest zdobycie pozycji liderskiej na rynku polskim i rozpoczęcie ekspansji na rynki zagraniczne.

Sprawdź również: obsługa prawna startupów

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon