News
Paula Pul
Paula Pul
22 października 2019

LAWMORE doradcą WHEELME – inwestycja InnoEnergy

Fundusz InnoEnergy, który specjalizuje się w projektach z obszaru energii, zainwestował we wrocławski startup Wheelme, zajmujący się agregowaniem ofert firm z obszaru shared mobility na jednej mapie. Miło nam poinformować, że w tej transakcji mieliśmy przyjemność reprezentować startup Wheelme.

Wheelme rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2018 roku. Aplikacja agreguje oferty firm carsharingowych – pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas na poszukiwaniu odpowiedniego środka transportu. Jej funkcjonalności umożliwiają sprawdzenie najbliżej zaparkowanych pojazdów, filtrowanie ich po marce, sprawdzenie cen, odległości oraz nawigację do wybranego miejsca. Startup chce aktywnie promować formy poruszania się po mieście, które ograniczają ilość spalin, zmniejszają liczbę zużywanych zasobów i redukują poziom hałasu.

EIT InnoEnergy to największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, wspierany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). Oprócz finansowania, EIT InnoEnergy oferuje wnioskodawcom możliwość skorzystania z wiedzy i kontaktów dostępnych w ramach ekosystemu innowacji energetycznych, składającego się z 385 partnerów branżowych reprezentujących obszar energii, czystych technologii i mobilności.

 

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon