Startupy
Paula Pul
Paula Pul
7 września 2015

LAWMORE doradcą TVN VENTURES przy inwestycji w Everytap

Z przyjemnością informujemy o pierwszej transakcji TVN Ventures. Firma LAWMORE kompleksowo doradzała przy procesie inwestycyjnym, zarówno w obszarze prawnym, jak i biznesowym.

TVN Ventures nabył 40% udziałów w startupie Everytap. Everytap otrzyma środki finansowe oraz medialne na potrzeby dalszego rozwoju spółki.

Everytap jest platformą łączącą w sobie technologię beaconów z aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy mogą otrzymywać kontekstowe wiadomości, oferty i nagrody podczas zakupów lub wizyt w takich miejscach, jak restauracje, sale koncertowe czy stadiony. Usługę Everytap uruchomiono w 2013 roku i jest już dostępna w 100 punktach Trójmiasta i ma ponad 10 tys. zarejestrowanych i aktywnych użytkowników.

TVN będzie jedynym inwestorem instytucjonalnym spółki, natomiast pozostała część udziałów pozostanie w rękach jej założycieli. Transakcja przewiduje, że udziałowcem przestanie być fundusz Black Pearls VC. Transakcja składa się inwestycji gotówkowej oraz media for equity (M4E).

Spółka Everytap rozpoczęła pracę nad aplikacją w 2013 roku, a ostatnie 12 miesięcy jej rozwoju wpierał fundusz zalążkowy Black Pearls, który miał w niej 16% udziałów wraz ze współfinansującą projekt PARP. Od początku strategicznie i finansowo w spółkę zaangażowany jest też Michał Jaskólski.

 

 

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon