News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
25 lipca 2022

Lawmore doradcą Talkie.ai – runda inwestycyjna 12.5 mln zł

Startup Talkie.ai pozyskał 12,5 mln zł od polsko-austriackiego konsorcjum funduszy VC. To kolejna runda, w której mieliśmy przyjemność doradzać na rzecz spółki. W bieżącej rundzie finansowania wzięły udział następujące fundusze: 4growth VC (lider konsorcjum), NIF ASI (koinwestycja z 4growth VC), Satus Starter, FundingBox, Gateway Ventures (austriacki fundusz VC) oraz Movens VC (kontynuacja wcześniejszej inwestycji). W akcjonariacie znajduje się również fundusz LT Capital, który zainwestował w spółkę na wcześniejszym etapie jej rozwoju.

Talkie.ai oferuje zautomatyzowane rozwiązania z zakresu obsługi klienta, wykorzystywane w szczególności w najbardziej perspektywicznej branży – ochronie zdrowia. Dostępność rejestracji medycznej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu daje ogromny potencjał do automatyzacji za pomocą Talkie.ai. Startup optymalizuje także typowe dla szpitali procesy, np. umawianie i zarządzanie wizytami, zamawianie recept, czy podstawowy wywiad medyczny. Platforma jest także zintegrowana z największymi na rynku dostawcami systemów do obsługi call center.

Startup stworzył voiceboty, które osiągają ponad 90 proc. dokładności w rozumieniu intencji rozmówcy już po pierwszych 10 próbkach danych. A użycie technologii klonowania głosów sprawia, że brzmią one bardziej naturalnie, co korzystnie wpływa na doświadczenie rozmówcy. Przewagą Talkie.ai nad innymi rozwiązaniami tego typu jest również krótki czas wdrożenia, który wynosi od nawet jednego dnia (w przypadku najprostszych procesów biznesowych) do kilku tygodni. Konfiguracja i obsługa botów odbywa się z poziomu panelu administracyjnego.

Spółka powstała w 2018 r., zaś w połowie 2020 r. pozyskała pierwszą rundę finansowania, która umożliwiła zatwierdzenie produktu i strategii biznesowej, a także przyspieszenie wzrostu. Na początku 2021 r. startup rozpoczął działalność operacyjną w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Talkie.ai przeznaczy nowe środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję w Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź również: obsługa prawna startupów

Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon