News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
18 czerwca 2022

LAWMORE DORADCĄ KLUBU AKTYWNYCH – INWESTYCJA m.in. MEDI VENTURES

Klub Aktywnych pozyskał finansowanie od anioła biznesu – Iwony Wierzgały oraz funduszu inwestycyjnego – Medi Ventures. Spółka rozszerzy działania na całą Polskę i wesprze profilaktykę zdrowia seniorów. W tej transakcji prawnicy naszej kancelarii mieli przyjemność reprezentować spółkę, jak również doradzać założycielom startupu podczas dwóch rund.

Duża część Polaków, w wieku co najmniej 60 lat, nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, nawet raz w miesiącu. W odpowiedzi na ten problem powstała platforma internetowa Klub Aktywnych, na której pod okiem uznanych trenerów organizowane są ćwiczenia online dla seniorów. W ramach podstawowego abonamentu uczestnicy Klubu otrzymują dostęp do 100 zajęć miesięcznie. Pakiet obejmuje następujące ćwiczenia, np. poranna gimnastyka, joga, pilates, wzmacnianie newralgicznych partii ciała czy taniec. Aktywność fizyczna to jednak nie wszystko – w programie znajdują się również zajęcia z medytacji czy popołudniowe spotkania „przy herbatce”.

Klub Aktywnych to inicjatywa zespołu, który tworzy Katarzyna Klimek, Radosław Bartosik, Marcin Ziółek i Kamil Ośmiański. Katarzyna Klimek związana jest ze światem innowacji i startupów od 2011 roku. Zaczynała w funduszu SpeedUp Venture Capital Group, rozwinęła również Fundację MOST – wiodące Centrum Innowacji w Polsce. Radosław Bartosik to przedsiębiorca i doradca biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Marcin Ziółek pracuje w IT od ponad 12 lat. Natomiast Kamil Ośmiański to lider transformacji organizacji w zakresie lean i kultury oraz zarządzania procesami i wynikami.

Światowy rynek usług dla seniorów w 2020 roku wyniósł 10,7 bilionów USD, natomiast do 2030 roku będzie na świecie już 1,4 miliarda seniorów, a rynek ma w tym czasie osiągnąć wartość 21,8 bilionów USD. W związku z tym planowanym, kolejnym przedsięwzięciem spółki będzie nawiązanie współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, jak również z Klubami Seniora, których w Polsce jest już wiele.

Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon