News
Zuzanna Paduch
Zuzanna Paduch
22 grudnia 2022

LAWMORE DORADCĄ INSTREAMLY – INWESTYCJA DEUTSCHE TELEKOM HUBRAUM FUND GMBH

Z przyjemnością informujemy o kolejnej transakcji w inStreamly, którą przeprowadziliśmy. Ponad rok temu warszawski startup pozyskał 4,8 mln zł od PKO VC i dwóch zagranicznych funduszy Supernode Global i Colopl Next, a jeszcze wcześniej spółka pozyskała finansowanie od polskiego funduszu VC – SMOK Ventures. Natomiast dziś przekazujemy, że do grona inwestorów dołączył fundusz inwestycyjny DT hubraum Fund GmbH. W ramach partnerstwa firma będzie mogła rozwinąć się na rynkach zagranicznych oraz skorzystać z doświadczeń technologicznych innych spółek z portfolio funduszu. Warto podkreślić, że to pierwsza tego typu inwestycja hubraum Fund w polską spółkę.

InStreamly to startup, który łączy microinfluencerów z markami w świecie streamingu i automatyzuje pozycjonowanie marki w streamie. Obecnie pozwala twórcom na monetyzowanie streamów w kanałach takich jak, np. Twitch, czy Youtube. W przeciwieństwie do rozwiązań oferowanych przez same platformy, czy w ramach umów sponsoringowych, z inStreamly streamerzy mogą zarabiać od samego początku, bez żadnych minimalnych progów wyświetleń, ilości widzów na streamie czy posiadanych subskrybentów. Firmy, które decydują się na partnerstwo z inStreamly mogą dzięki startupowi sięgnąć do tzw. długiego ogona, czyli tysięcy małych influencerów, którzy mają bardzo zaangażowane społeczności, ale zazwyczaj są pomijani w głównym nurcie współprac sponsorskich.

Współpraca z funduszem inwestycyjnym pozwoli inStreamly rozwijać się na nowych, międzynarodowych rynkach. Spółka planuje również powiększyć zespół (również sprzedażowy) oraz wykorzystać możliwości technologiczne grupy Deutsche Telekom w opracowaniu nowych, innowacyjnych pól działania.

Podziel się

Artykuły

facebook twitter linkedin search-icon close-icon