News
Maksymilian Nasiłowski
Maksymilian Nasiłowski
27 listopada 2019

LAWMORE DORADCĄ DEKO EKO – INWESTYCJA SIMPACT VC

Miło nam poinformować, że LAWMORE reprezentowało Deko Eko w inwestycji, w wyniku której nasz klient otrzymał od funduszu Simpact VC milion złotych finansowania.

Deko eko to startup skupiający swoją działalność na „upcyclingu marki”, czyli na przetwarzaniu brandowanych odpadów, posiadających potencjał do ponownego zastosowania (recyclingu). Celem działalności jest wykorzystanie odpadów do tworzenia produktów konsumenckich, wyprodukowanych w pełni z materiałów odpadowych. Ten innowacyjny sposób wykorzystywania odpadów znajduje coraz większe zainteresowanie na rynku. Platforma Deko Eko łączy projektantów i przedsiębiorców społecznych z całego świata z dużymi firmami i korporacjami takimi jak McDonald’s, IKEA, Coca-Cola czy Ergo-Hestia.

Simpact VC natomiast to pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny, założony w 2017 r. oparty na idei Impact investing. Polega ona na inwestowaniu w projekty technologiczne, mające pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne. Nic dziwnego zatem, że Deko-eko wraz ze swą działalnością znalazło zainteresowanie Simpact VC.

Swoją działalność Deko eko prowadzi w Polsce i Holandii, lecz dzięki finansowaniu, które uzyskało od Simpact VC planuje rozszerzenie swojej ją w Europie.

 

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon