News
Paula Pul
Paula Pul
21 grudnia 2018

LAWMORE doradcą Daily w transakcji przejęcia przez fińską spółkę Wolt

Fiński Wolt przejął daily.pl – polski startup z branży foodtech. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność reprezentować interesy serwisu daily.pl

Spółce dailyvery doradzamy prawnie od samego początku –  od przeprowadzenia inwestycji pierwszych aniołów biznesu, przez bieżącą obsługę prawną, wejście funduszu inwestycyjnego typu VC, aż po exit wspólników, który właśnie miał miejsce.

Daily.pl to działający w Warszawie start-up oferujący usługi kurierskie w branży gastronomicznej. Łączy klientów ze specjalnie wyselekcjonowanymi restauracjami i pozwala im zamówić jedzenie do dowolnie wybranej lokalizacji. Firmę dwa lata temu założyli Nicolas Jedraszak i Małgorzata Sitkowska. Nicolas Jedraszak po przejęciu pozostał dyrektorem zarządzającym spółki. W daily.pl wcześniej zainwestowały dwa fundusze inwestycyjne (Zernike Meta Ventures oraz Alfabeat) – w obu transakcjach mieliśmy również przyjemność reprezentować interesy spółki.

Wolt został założony w Finlandii w 2014 roku. Obecnie działa w 30 miastach i 11 krajach Europy, oprócz Finlandii także w Szwecji, Norwegii, Danii, Estonii, Czechach, Gruzji, Polsce, na Węgrzech, Litwie i Łotwie. Założył go Miki Kuusi (założyciel znanej konferencji dla startupów i inwestorów – Slush).

W Polsce Wolt jest dostępny na razie w trzech miastach – w Warszawie, Gdańsku i Gdyni.

 

 

 

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon