Nowe Technologie i Branża IT
Milena Balcerzak
Milena Balcerzak
10 kwietnia 2023

Korzystasz z ChatGPT? Zwróć uwagę na te kwestie

Kolejne firmy prześcigają się w tworzeniu rozwiązań wykorzystujących ChatGPT. Pamiętajmy jednak, że jeżeli w swojej działalności wykorzystujesz w jakimkolwiek stopniu usługę oferowaną przez innego dostawcę, to w pierwszej kolejności powinieneś zapoznać się z jego regulaminem, czy też warunkami świadczenia usług. W szczególności pamiętaj, że każdy usługodawca zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie, w zakresie usług, a nawet całkowitego wycofania niektórych z nich.

Jeszcze nie tak dawno, podobna historia spotkała serię modeli Codex oferowanych przez OpenAI. Klienci otrzymali informację o tym, że Codex API nie będzie dalej obsługiwany przez OpenAI i należy przejść na inny z oferowanych modeli. Nie jest zaskoczeniem, że taka zmiana wywołała oburzenie wśród tych, którzy w swojej działalności wykorzystywali właśnie ten model. Dodatkowo okres powiadomienia vs. data „wycofania” modelu był bardzo krótki (bodajże 3 dni), a więc niewiele czasu na zaimplementowanie nowego modelu. OpenAI (zresztą nie tylko) zapewnia sobie taką furtkę zwłaszcza poprzez oferowanie usług jako „Beta Services”, co do których nie udziela żadnych gwarancji etc.

Istotne więc pozostaje, żeby każdorazowo zapoznać się z termsami dostawcy. Wprowadzane przez dostawców zmiany mogą być na tyle istotne, że będą generowały konieczność diametralnych zmian w twojej działalności, a następnie informowania twoich klientów o zmianach, zmianie wymagań technicznych etc.

Dlatego zabezpiecz się wprowadzając również co najmniej tożsame postanowienia w swoich warunkach świadczenia usług. W szczególności w zakresie przyczyn wprowadzania zmian, okresów powiadomień o zmianach, a także określając skutki takich zdarzeń (zasady rozliczenia, zakończenia świadczenia usługi, co innego możesz zaoferować etc.)

Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon