News
Paula Pul
Paula Pul
7 kwietnia 2014

Festiwal BOSS

1982262_292665707555689_791909289_nFestiwal BOSS jest wydarzeniem biznesowo-edukacyjnym, organizowanym przez największą studencką organizację promującą przedsiębiorczość w Polsce – Fundację Studenckie Forum Business Centre Club. Festiwal powstał z myślą o młodych ludziach, łaknących wiedzy, praktycznych umiejętności, kontaktów i sukcesu. To inicjatywa, mająca zachęcić młode pokolenie do ciągłego, wielowymiarowego rozwoju. W wydarzeniu bierze udział ponad 20 000 młodych ludzi oraz ponad 250 prelegentów, którzy spotykają się w 16 miastach Polski na ponad 35 uczelniach wyższych, na przełomie marca i kwietnia. Jest to jedyne wydarzenie o tak szerokiej skali realizowane w naszym kraju.

lawmore miało przyjemność uczestniczyć w warszawskiej edycji Festiwalu. W sobotę, 5 marca w Collegium Civitas, przeprowadziłyśmy wykład w ramach modułu Business & Start-up pt. „Zakładamy własny start-up, czyli kilka słów o doświadczeniach związanych z tworzeniem własnej marki, tajnikach sukcesu i błędach, których należy unikać”.

Prelekcja opierała się przede wszystkim na naszych doświadczeniach związanych z rozpoczynaniem własnej działalności – wypunktowałyśmy 10 aspektów, a raczej problemów, które będąc zaniedbywane, źle wpływają na rozwój firmy. Badania pokazują, iż 9 na 10 start-up’ów upada, a więc niezwykle ważna jest świadomość, co powoduje taki rozwój wypadków. Ich świadomość jest, według nas, połową drogi do sukcesu.

W trakcie wykładu przekazałyśmy także uczestnikom podstawowe zagadnienia istotne przy tworzeniu własnej firmy: od teorii dream teamu składającego się z hipstera, hustlera i hackera, przez strategię MVP, po zalety porażki.

Jako podsumowanie, przypomnimy myśl przewodnią naszej prelekcji:

„Bądź mistrzem kuchni. Kreatywnie podchodź do „gotowania” twojego produktu, testuj nowe przepisy, łącz różne składniki, słuchaj opinii klientów, wyciągaj wnioski, radź się u innych mistrzów i urządzaj cykliczne degustacje.”

„Dobre praktyki – Dekalog start-upowca” Piotr Fuglewicz i Łukasz Zjawiński

 

fot. Agnieszka Stygar
fot. Agnieszka Stygar
Podziel się

Artykuły

W majowym wydaniu naszego newslettera, poruszone zostały następujące tematy: Zmiany w prawie i interpretacje: Ulga

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon