Startupy
Paula Pul
Paula Pul
12 stycznia 2016

Nowi udziałowcy w Brand 24

Z dumą informujemy, że LAWMORE reprezentowało Brand24 podczas negocjacji dotyczących wejścia do spółki funduszu Inovo sp. z o.o., który objął 5 % akcji spółki, inwestując 1,4 mln zł. Tym samym wycena spółki wzrosła do 28 mln zł.

Środki pozyskane w ramach kolejnej rundy finansowania mają zostać przeznaczone głównie na ekspansję zagraniczną, bowiem, jak przyznaje założyciel i prezes zarządu Brand24 – Michał Sadowski – spółka ma aspiracje, aby stać się globalnym liderem w swojej branży.

Wrocławski startup jest autorem platformy działającej w modelu SaaS, która oferuje narzędzia do monitorowania Internetu, w szczególności portali społecznościowych, pod kątem wszelkich informacji na temat danej firmy, która decyduje się na korzystanie z usług. Dzięki temu rozwiązaniu każdy kto wykupi pakiet abonamentowy otrzymuje dane o znalezionych w sieci wzmiankach o swojej firmie. Narzędzie to pozwala m.in. zoptymalizować treść informacji wysyłanych przez daną markę, a także pozwala lepiej poznać grupy docelowe, do których dana marka ma zamiar docierać. Przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną dotyczącą tego, w jaki sposób jego firma jest postrzegana w sieci, co ułatwia udoskonalanie usług i produktów dla potrzeb rynku.

Krótko po sfinalizowaniu wspomnianej transakcji, do spółki dołączyli kolejni nowi akcjonariusze będący jednocześnie założycielami LiveChat’a: Mariusz Ciepły, Bartosz Olchówka, Szymon Klimczak, a także fundusz Venture Incubator SA. Przy tych transakcjach lawmore również miało okazję reprezentować Brand24.

Dzięki doświadczeniu nowych akcjonariuszy i znajomości globalnego rynku, a także dzięki pozyskanym środkom pieniężnym, przed startupem z Wrocławia otwiera się zupełnie nowa perspektywa. Mamy nadzieję, że zaangażowanie i zapał do pracy całego zespołu sprawi, że niebawem będziemy mogli pogratulować firmie kolejnych sukcesów.

Podziel się

Artykuły

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie

Zapisz się do naszego newslettera

facebook twitter linkedin search-icon close-icon